Literatura

„Jeden jest tylko sprawdzian, który może przekonać skautmistrza, że w pracy osiągnął powodzenie, mianowicie, jeżeli chłopcy, których wychował staną się dobrymi obywatelami.”

~sir Robert Baden Powell

Kochane druhny drużynowe, instruktorki!

     Często w swojej pracy wychowawczej jako drużynowa spotykałam się z problemami, których nie potrafiłam rozwiązać. Nie mam żadnego wykształcenia pedagogicznego czy psychologicznego, a pomoc specjalistów nie zawsze jest możliwa, często trzeba było reagować od razu.

      Dlatego też w ramach próby na stopień Harcerki Rzeczypospolitej chciałam opracować zbiór różnych pozycji, które byłyby pomocą w pracy wychowawczej, aby poziom mojej drużyny rósł, bym za kilka lat mogła powiedzieć: ” Jestem dumna ze swojej harcerskiej pracy, ponieważ mimo tego, że skończyły swoją harcerską przygodę ( w większości przypadków), to są dobrymi Polkami, widzą drugiego człowieka i chcą mu pomóc

Chciałabym bardzo podziękować mojej opiekunce stopnia Harcerki Rzeczypospolitej za inspirację.  Wydawało mi się, że 10 książek wystarczy, ale jak się zagłębiłam w temat, okazało się że istnieje wiele cudownych pozycji, nie tylko książkowych. Większość z nich przeczytałam, pomogły mi jako wychowawcy, zrozumieć swoje harcerki i odkrywać ich potencjał. Mam nadzieję, że ten mały zbiorek będzie dla Was dużą pomocą i że dalej będzie rozwijany.

W zbiorze istnieją 3 sekcje:

Jeśli masz jakąś ciekawą pozycję- proszę, daj mi znać na maila: mmikamonika{małpa}gmail.com

CzuwajMY!

phm Monika Mika HR